SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 7187619
nr 718 7619
Bägare
Silver, 1783, Förgylld insida, höjd: 8, 5
Utrop:
1.000 kr
Såld:
950 kr
måndag 3 oktober 2011
kl 17:08:58
650 kr
900 kr
750 kr
850 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver